Небесні тіла
Небесні тіла - це всі тіла, що знаходяться за межами Землі: зорі, планети, комети тощо.
Зорями називають розжарені небесні тіла, що випромінюють світло.
Планети схожі на зорі, але вони постійно переміщуються по небу, переходячи з одного сузір'я до іншого, змінюючи свою яскравість. Пояснюється це тим, що планети рухаються своїми орбітами навколо Сонця і світять нам його відбитим світлом. Тобто самі планети не випромінюють світла.
Планети — великі, холодні небесні тіла, що самі не світяться.
За даними вчених в Сонячній системі є вісім планет. Більшість з них обертаються навколо своєї осі в напрямку, аналогічному своєму руху навколо Сонця, проти годинникової стрілки. Однак є два винятки — Венера, яка обертається в протилежному напрямку, і Уран, вісь якого має ретроградний (у протилежний бік) нахил до його орбіти.
У шести планет виявлено природні супутники — небесні тіла, які обертаються навколо планет.
Не менш цікавими є малі за розмірами небесні тіла. Розглянемо їх детальніше.
Комета — мале тіло Сонячної системи, яке обертається навколо Сонця по дуже витягнутій орбіті.
Тіло комети складається з твердого ядра, заморожених газів із твердим пилом, розміром від одного до десяти кілометрів. При наближенні до Сонця гази комети починають випаровуватися. Так у комет виростає світний газовий хвіст. Найвідомішою є комета Галлея (її відкрив у XVII ст. англійський астроном Галлей), що з’являється біля Землі із приблизним інтервалом у 76 років. Востаннє вона наблизилася до Землі в 1986 р.
Астероїди — це планети-«крихітки» від 0,7 до 1 км в діаметрі.
Є в Сонячній системі ще менші за розмірами небесні тіла, ніж комети й астероїди. Їх називають метеороїди.
Їхні розміри не перевищують 1 км, а потрапивши в повітряну оболонку Землі, вони згорають. Якщо метеороїд не згорів і впав на поверхню Землі, то таке небесне тіло називають метеоритом.
Завдання
Для кращого засвоєння матеріалу прочитай § 16 та переглянь відео :)