Небесна сфера
Для вивчення зоряного неба і зручності орієнтування люди створили небесну сферу — модель зоряного неба. Її можна уявити у вигляді велетенського глобуса (довільного радіуса), схожого на глобус Землі, але розглядається він зсередини. Центр небесної сфери збігається з оком кожного окремого спостерігача.
Небесна сфера — уявна сфера довільного радіуса, у центрі якої перебуває спостерігач і на яку спроектовано всі світила так, як він бачить їх у певний момент часу з певної точки простору.
Точки і лінії небесної сфери
Як і на земному глобусі, на небесній сфері можна намалювати уявні лінії і певні точки, що дає змогу ввести систему небесних координат. Перш за все на небесній сфері виділяють полюси світу та небесний екватор. На відміну від географічних полюсів, що реально існують, небесні полюси — це не точки. Всесвіт безмежний, тому небесний полюс — це напрямок. До цього напрямку можна прив’язати якісь тіла на небі. Наприклад, Полярна зоря розташована у напрямку північного небесного полюса.
Коли ми дивимось вдень на хмари, то можна помітити як вони рухаються. А вночі можна помітити як рухаються зірки. Це відбувається тому, що Земля рухається навколо Сонця і навколо своєї осі.
Завдання
Для кращого засвоєння матеріалу прочитай § 15 та переглянь відео 😎